ВМС України зацікавлені в БПЛА від «Спайтек»

8 december 2017

8 грудня в Одесі компанія «Спайтек» провела для командування військово-морських сил України довгоочікувану презентацію своєї нової розробки - безпілотного літального апарату тактичного класу поле бою Sparrow LE. В ході заходу представники командування ВМС, морської піхоти, берегової артилерії і військової розвідки змогли ознайомитися з найостаннішими можливостями і впровадженими інноваціями в області безпілотних технологій, отримати інформацію про сьогоднішні досягнення нашого науково-виробничого підприємства «Спайтек» в розвитку безпілотних комплексів і висловити актуальні для військової галузі пропозиції щодо їх удосконалення. Підсумком заходу став підтверджений інтерес представників збройних сил до поставок систем Sparrow і Sparrow LE.
Льотне поле Гідропорту під Одесою на один сонячний грудневий день стало полігоном для показових випробувань тактичного безпілотника Sparrow LE, розробленого і виробленого передовим науково-виробничим підприємством «Спайтек» для збройних сил України. Надсучасний дрон військового призначення об'єднав в собі всі технічні вимоги до функціональності і програмним характеристикам, які є актуальними для бойових завдань на сьогоднішній день. Навесні цього року компанія вже презентувала БПЛА Sparrow, отримавши високу оцінку з боку морпіхів і необхідні вектори розвитку для подальших розробок. І оскільки потреба в летальних апаратах даного класу продовжує рости, наша компанія в максимально стислі терміни провела весь комплекс робіт з проектування, виробництва та проходженню випробувань нової моделі безпілотника, завершивши його демонстраційним польотом для командування ВМС України і представників ЗМІ.
Що ж являє собою новий тактичний літак Sparrow LE?
Це невеликий летальний апарат довжиною близько півтора метрів і з триметровим розмахом крила, вагою всього 7,5 кілограмів, який здатний розганятися до 120 км / год. Sparrow LE може підніматися на висоту до 5 кілометрів, а виконувати завдання з онлайн-трансляцією - на відстані до 50 кілометрів і на висоті близько 1000 метрів. Здатний перебувати в польоті рекордний час - 3,5 години. За всіма цими параметрами новий БПЛА поставив загальнонаціональний рекорд: на дальність, тривалість і висоту польоту. Настільки високі технічні характеристики також дозволили йому зайняти лідируючу позицію серед всіх конкурентів, включаючи зарубіжних виробників.
Унікальний український літаючий розвідник пересувається за заданою програмою і заданому маршруту в автоматичному режимі, що дозволяє навіть відключити наземну станцію: в цьому випадку літак продовжить політ, виконає завдання і повернеться в задану точку. Він оснащений оптичним сенсором, камерою з 20-кратним зумом, а також тепловізіонним сенсором, завдяки якому може працювати навіть в темний час доби. Є можливість роботи протягом одного і того ж польоту обох камер (відео і тепловізійної), визначення і передачі на «базу» координат об'єктів і автоматичного супроводження цілей. Sparrow LE морозостійкий і може працювати при сильному вітрі, а для забезпечення «м'якої» посадки в будь-яких погодних умовах дрони обладнані власними парашутами і амортизаційними подушками. Зв'язок зі станцією здійснюється по захищеному цифровому каналу.
Важливим моментом для військових цілей є те, що апарат може протистояти засобам радіоелектронної боротьби, і він малопомітний для тепловізорів, оскільки оснащений електричним двигуном і має корпус із спеціальних матеріалів.
«Дрон працює по цифровому каналу зв'язку, а сама передача даних захищена від злому, - коментує головний конструктор дрона Андрій Липовий. - Єдине, що може зробити противник, це заглушити нашу частоту. Але навіть після цього Sparrow LE продовжить на автопілоті виконувати завдання, а потім повернеться в задану точку ».
Крім самого бесплотніка в комплекс входить наземна станція на базі захищеного потужного ноутбука для управління дроном і прийому інформації з нього, антенний комплекс і спеціальне програмне забезпечення. До складу одного комплексу може входити від одного до п'яти літальних апаратів. При цьому у замовника завжди є можливість змінювати функціонал і комплектацію залежно від своїх потреб і технічних вимог.
Так, за запитом, комплекс може бути укомплектований особливо важливою частиною - додатковим дистанційним видеотерминалом, який підтримує зв'язок з безпілотником в межах двох кілометрів і нарівні з основною наземною станцією може приймати інформацію з тактичного літака. На думку розробників «Спайтек», така можливість надзвичайно актуальна для розвідки в тилу ворога, оскільки може забезпечити незамінну інформаційну підтримку нашим військам на небезпечній і незвіданою територією.
В ході демонстрації можливостей Sparrow LE представники командування ВМС і підрозділів змогли на власні очі переконатися в простоті і надійності використання апаратного комплексу. В цілому, новітня розробка одеського НВП справила позитивне враження на військових, які були присутні на заході, представники ВМС висловили гостру потребу в безпілотних комплексах виробництва компанії «Спайтек» і позначили готовність отримувати їх собі в експлуатацію.
Зокрема, начальник артилерії N-ського батальйону морської піхоти ВМСУ Артем Холодкевич зазначив, що для військово-морських сил безпілотники Sparrow LE представляють великий інтерес. «Одеський комплекс краще за інших. За три з половиною години він може виконати відразу кілька бойових завдань ». - каже офіцер.
Важливий також і той факт, що якість безпілотних систем Sparrow LE значно перевершує відомі аналоги з європейського ринку, тоді як ціна - навпаки, нижче. Залишилося тільки дочекатися рішення Міністерства Оборони, згідно з яким Sparrow LE може надійти на озброєння в українську армію, де вже в повну силу реалізує свої можливості в бою на благо країни.

 

 

Have questions?